Sanal Sunucu Hizmetleri

Sunucu altyapılarının yönetim maliyetlerinin artmasına artan iş yoğunluğunun karmaşık altyapısı  sebep olmaktadır. Kurumların ağ, sunucu altyapılarıyla kullanılan servislerin ihtiyaca en verimli şekilde cevap verecek türden olması için titizlikle çalışıyoruz.

 

 

  • DNS Sunucu Kurulumu

DNS (Domain Name System) host isimlerini IP adresine çevirmeye yarayan dağıtık yapıdaki veri tabanıdır. Böylece hatırlanması zor olan IP adresleri yerine daha kolay olan host isimleri kullanılabilir. DNS sunucusu kurduğumuz müşterilerimiz ağlarındaki bilgisayarları düz bir liste olarak değil, hiyerarşik ve mantıksal bir liste olarak tutar ve böylece daha anlaşılır bir yapı oluştururlar.

 

  • Ağ Loglama Çözümleri

Yeni yasa ve düzenlemelere göre firmalar kendi iç ağlarında dağıtılan ip adres bilgilerini, kullanıma başladığı tarih ve saat bilgilerini ve bu ip adreslerini kullanan bilgisayarların MAC adres bilgilerini kayıt altına almak zorundadırlar. Bu düzenlemeye göre bütün ağ trafiğini istediğiniz gibi analiz etmenizi sağlayan çözümleri hizmetinize sunuyoruz.

 

 

  • Ağ İzleme Çözümleri

İnternete açık sistemlerde girip çıkan paketlerin izlenmesi ağ güvenliği açısından yapılması gereken en önemli işlemlerden biridir. Port taraması, filtreleme ve bloklama işlemleriniz için ağ izleme çözümlerini başarıyla hizmetinize sunuyoruz.

 

  • Merkezi Yönetim Çözümleri

Günümüzde IT altyapısı şirketler için hayati bir taşımaktadır. IT altyapısındaki aksaklıkları azaltmak, güvenliği artırmak ve maliyetleri düşürmek için merkezi yönetim kolaylı sağlayan çözümlerimizle şirketinize hızlı ve verimli sistemler sunmaktayız.
Etiketler :